Anticelulitidní masáž vás dokáže zbavit tohoto nepěkného stavu kůže. Už jste zkusili cvičit, jíst zdravě, ale nehezké dolíčky na pokožce pořád přetrvávají? Není to však vaší chybou. Celulitida totiž není jen znakem špatného životního stylu. Jedná se spíše p nemoc, která potřebuje efektivnější péči než se jen o něco více pohybovat a zdravěji jíst. 

Anticelulitidní masáž zlepší celkový stav kůže

Zbavit se celulitidy a ještě si při tom odpočinout? Přesně tak funguje anticelulitidní masáž. Při ní budete  krásně relaxovat a ještě uděláte něco pro lepší stav své kůže. A nejen to. Tento druh masáže dokáže zlepšit váš krevní oběh, aktivovat podkožní mechanismus a zlepšit spalování tuků. V neposlední řadě vylepší celkový stav pokožky a umožní příjemnou regeneraci svalů. 

Celulitida je častým problémem téměř všech žen. Diety kýžený účinek nepřinesou 

Možná žijete v domnění, že v okamžiku, kdy změníte svůj životní styl a začnete více dbát na zdravou stravu a pohyb, se celulitidy jednoduše zbavíte. A ono to nefunguje. Vždyť celulitidou různých stupňů trpí většina žen, i těch štíhlých. Příčinou je v této souvislosti častý chybný předpoklad. A sice ten,  že celulitida vzniká kvůli nadměrným tukovým zásobám na těle. A proto když snížíte váhu, neestetické zbrázdění kůže zmizí společně se zmenšujícím se číslem hmotnosti. Tak to opravdu není. Nadváha sice k celulitidě napomáhá, ovšem hlavní příčinou nehezkých ďolíčků na kůži jsou odpadní látky v těle. Ty se při nesprávné funkci lymfatického systému v těle hromadí a způsobují růst tukových buněk. Výsledkem je nechvalně známá pomerančová kůže. 

Dobře fungující lymfatický systém je základem boje proti celulitidě 

Staráte se o to, aby vám ve vašem těla lymfa správně proudila? Měli byste. Pomáhá totiž tělu zbavovat se všech škodlivin. Taktéž transportuje bílé krvinky, které jsou důležité i pro správnou funkci imunitního systému. Špatně proudící lymfa, se pak projevuje nejen horším zdravím, ale i v podobě celulitidy. Nefunguje-li dobře, škodliviny v tukových buňkách se nahromadí  a pomerančová kůže je na světě.  

Jak rozproudit lymfatický systém, aby dobře fungoval?

  • Pohybem. 

Nejvhodnější sporty jsou například plavání, jóga, silový trénink, běh, HIIT trénink, ale efektivní je i svižná chůze, která trvá alespoň 30 minut

  • Masážemi. 

A to ať už zvolíte lymfodrenáž nebo přímo anticelulitidní masáž. Obojí pomůže k nastartování lymfatického systému s tím i ke zlepšení stavu pokožky i celulitidy.

Proč si na masáž zajít

  • Zbavíte se celulitidy. 
  • Masáž vás celkově uvolní a zregeneruje.
  • Lymfa vám bude po těle zase efektivně proudit. 
  • Zlepší se krevní oběh.
  • Nastartuje se vám metabolismus spalování tuků. Díky tomu vám začnou mizet i na problematických místech jako je břicho, boky nebo hýždě.
  • Trápí vás strie? Masáž pomůže i s nimi.

Anticelulitidní masáže mají výsledky už od prvního sezení

Speciální hmaty, kterými se masáž provádí, aktivizují podkožní metabolismus, což vede k tomu, že se tukové buňky začnou rychleji a efektivněji rozpouštět. Během procedury také dochází k vyhlazování kůže a celkové regeneraci organismu. Velmi efektivní úlevu přináší rovněž tehdy, trpíte -li pocitem těžkých nohou. To se týká téměř všech, kdo mají zaměstnání, kde většinu pracovní doby prosedí. 

Při správě provedené masáži uvidíte výsledky už po prvním sezení. Už jen tím, že se budete cítit mnohem lépe a uvolněněji. Váš krevní i lymfatický systém bude zase pracovat tak, jak má. A to se projeví i na kůži. Nečekejte však, že hned po prvním sezení odejdete s vyhlazenou a krásnou pokožkou, která bude zcela bez pomerančové kůže. Toho dosáhnete až po několika opakování.

Máte tip na nějaké cvičení, dietu či aktivitu, která vám pomáhá k lepšímu stavu pokožky?

Vojtěch Bartík