Dostalo se vaše dítě do věku, kdy by se již mělo přesunout z dětské postýlky do větší dětské postele se zábranou? Pokud koupíte postel se zábranou, vaše dítě bude nejen v bezpečí, ale bude jí moci využívat poměrně dlouhou dobu, podle toho, jak velkou postel zvolíte. Pojďme se společně podívat na důležité parametry, které má postel mít, na co si dát pozor a také z jakého materiálu je vhodné postel vybrat.

 

Dětská postel se zábranou a nezbytné parametry

Prvním parametrem, který je nutné posoudit, bude velikost. Je dobré si rozmyslet, zda dítěti pořídíte postel, která bude menší, nebo klasickou postel pro dospělé, kam můžete přimontovat zábranu, aby si neublížilo. V tomto ohledu bude hrát svou roli cena. Platí, že čím větší postel, tím delší doba využívání a i ekonomická výhodnost.. Nebo se rozhodnete pořídit postel menší a atypickou. Atypickou postelí máme na mysli postel v určitém tvaru. Pro kluky většinou ve tvaru autíčka a pro děvčata například ve tvaru domečku pro panenky.

 

Z čeho se dětské postele většinou vyrábí?

· Postele z dřevotřísky

· Kovové postele

· Postele z lamina

· Čalouněné postele

· Postele z masivu

Jaké mají jednotlivé materiály vlastnosti?

 

Postele z dřevotřísky

Postele, které jsou vyrobené z dřevotřísky budou patřit mezi ty levnější a pravděpodobně také ty s nižší životností. Pokud tedy chcete dítěti pořídit zmenšeninu postele ve tvaru autíčka, ze které víte že zanedlouho vyroste, bude postel z dřevotřísky správná volba.

Kovové postele

Kovová postel patří mezi ty nejkvalitnější, a to proto, že kov je velmi odolný proti poškození. Pokud uvažujete, že dítěti koupíte postel, která má rozměry velké, klasické a nyní přimontujete jen zábrany, bude tou pravou

Postele z lamina

Postel z lamina má velmi podobné vlastnosti jako ta z dřevotřísky. Pokud tedy plánujete například pořídit děvčeti „domeček pro panenky“, ve kterém bude spát 3 – 4 roky. Zvolte postel z tohoto materiálu.

Čalouněné postele

Tato postel je horší na údržbu, usazuje se v ní prach, je hůře omyvatelná a pokud je vaše dítě alergik, určitě tato postel nebude vhodným řešením. Pravděpodobně i u čalouněných postelí se bude jednat o levnější variantu.

Postele z masivu

Pokud dítěti pořídíte postel z masivu. Bude se pravděpodobně jednat o dražší záležitost, jelikož masiv patří mezi poměrně drahé materiály. Zvolte tento typ materiálu v případě, že plánujete koupit postel, která vydrží až do starších let věku dítěte.

 

Na co si dát pozor při výběru dětské postele se zábranou?

V první řadě je nutné myslet na bezpečnost.. Myslete i na to, aby byla nová postel zdravotně nezávadná. Je důležité, aby postel neměla ostré hrany, dítě by se jinak mohlo zranit.

 

Shrnuli jsme si tedy v pár odstavcích základní důležité parametry pro dětskou postel se zábranou a na co je dobré si dát pozor při jejím výběru Bude důležité si rozmyslet, jestli chcete dítěti pořídit menší postel, kterou dříve nebo později vyměníte, nebo „dospělou“, kterou bude mít delší dobu. Znáte i možnosti materiálu, ze kterých se dá postel vyrobit a jaký je vhodný vybrat.

Uvažujete o koupi dětské postele se zábranou nebo postele pro dospělé, kam pouze zábranu přiděláte?

Vojtěch Bartík