Laserová epilace nohou představuje komfortní řešení pro trvalé odstranění ochlupení z velkých ploch. Už žádné žiletky ani voskovací pásky. Po dokončení všech ošetření si můžete plnými doušky užívat svobodu. Vyrazte ven v šortkách nebo sukni, kdykoliv se vám zachce, aniž byste musely přemýšlet, zda máte oholené nohy. Ten pocit je k nezaplacení.

Než se ale plné nadšení vydáte na první kliniku, měly byste si o tomto zákroku zjistit předem alespoň základní informace. V našem článku najdete jasné a stručné odpovědi na nejčastější dotazy. Přidáme i několik užitečných tipů a rad, díky kterým budete mít jasnou představu o tom, co vás čeká a na co byste si měly určitě dát pozor.

Laserová epilace nohou je vhodná pro ženy i muže

Kompletní depilace či epilace celého těla není novodobým trendem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dokonale hladké tělo museli mít ženy i muži již ve starověkém Egyptě. Hladkou pokožku ženských noh prosazoval například i římský básník Publius Ovidius Naso. 

Dnes nejsou společenské normy natolik přísné jako ve starověku nebo středověku. Ženy i muži se mohou svobodně rozhodnout, zda chloupky likvidovat, nebo naopak nechat volně růst. 

Většina ale stále dává přednost hladké pokožce a ve větší míře se chloupků zbavují i muži, což ještě před pár lety nebylo vůbec běžné. Epilaci laserem si oblíbili nejen sportovci a mladí muži. Tento zákrok vyhledává také čím dál vyšší počet mužů ve středních letech.

Jak dlouho vydrží epilace laserem?

Laserová epilace je jedinou opravdu účinnou epilační metodou, která zaručuje trvalý výsledek, který se ale neprojeví ihned. Pro úspěch zákroku je nutné absolvovat všechna doporučená opakování. Počet opakování určuje lékař individuálně (ve většině případů je nutné zákrok opakovat 4 až 6 krát). Pokud má klinika k dispozici velmi výkonné zařízení, změnu pocítíte takřka okamžitě (nové přístroje dokážou zlikvidovat až 20 % chlupů již během první aplikace). Ošetření je nutné provádět v rozestupech asi 4 týdnů, protože se chloupky během jednotlivých návštěv nachází v různé růstové fázi. Po ukončení doporučeného setu stačí absolvovat jednou za rok udržovací ošetření.

Jak se připravit na laserovou epilaci?

Příprava se mírně liší s ohledem na typ laserového zařízení. Pokud se rozhodnete pro epilaci diodovým laserem, doporučujeme naplánovat si první ošetření během podzimních nebo zimních měsíců. Pro tento typ laserových přístrojů je opálení kontraindikací. Zařízení není dostatečně výkonné, aby odstranilo ochlupení v kontrastu s tmavou pokožkou. Pokud nechcete čekat, až vám letní opálení zcela vybledne, zvolte si kliniku, která má k dispozici výkonný alexandritový laser. Tento typ laseru si poradí i s tmavším fototypem pleti a odstraní i jemnější chloupky. Jednotlivé aplikace tedy můžete absolvovat i během léta, ale pouze za předpokladu, že poctivě dodržíte všechna lékařská doporučení. Ošetřená pleť nesmí být vystavená přímému slunečnímu záření. Ignorování rad lékařů se vám může vymstít

Běžná doporučení:

  • Měsíc před každou návštěvou si chloupky pouze holte. Nevytrhávejte je.
  • Den před aplikací dané místo hladce oholte.
  • 24 h před zákrokem nekonzumujte alkohol.
  • Týden před zákrokem se neopalujte.
  • V den aplikace na pokožku nenanášejte žádné kosmetické produkty.

Pozor!

Pokud jste těsně před zákrokem dobrali antibiotika, odložte plánovanou návštěvu o 4 až 6 týdnů.

Jak probíhá laserová epilace?

Epilace laserovým přístrojem je komfortní metoda, která je ve srovnání s ostatními epilačními metodami bezbolestná. Lékař aplikuje jednotlivé pulzy na čistou pokožku. Moderní lasery jsou vybavené chladícím zařízením, které pokožku dočasně znecitliví. Pokud jste velmi citliví, může vám lékař na přání aplikovat také lokální anestetikum.Běžně klienti pociťují mírné štípání.

Inovativní laserové zařízení efektivně eliminuje chlupy i na opálené pokožce. Alexandritový laser je až dvakrát výkonnější než běžné diodové zařízení. Dokonale hladké nohy tak mohou mít i jedinci s tmavým fototypem pleti.

Máte s laserovou epilací osobní zkušenosti? Pokud ano, podělte se s námi o vaše postřehy a dojmy.

Vojtěch Bartík