Epilace v Praze na Milasti je zajímavá pro čím dál tím více mužů. Jde o trend, který má poměrně jednoduché vysvětlení. I pánové už přišli na to, že své nežádoucí ochlupení nemusí jen holit, zastřihovat nebo depilovat voskem. Volí proto laserovou epilací jako pohodlnou cestu k trvale hladké pokožce. Ošetření jakých partií poptávají nejčastěji? A jaké důvody přimějí průměrného muže k návštěvě studia laserové epilace?

Laserové odstranění chloupků pro muže 

Kvůli vysoké produkci hormonu testosteronu mají obecně pánové tělo pokryté větším množství chloupků než ženy. I jim ochlupení překáží, ubírá na sebevědomí a jeho nekonečné odstraňování krade čas. Jaké oblasti jsou pro muže nejvíc problematické? 

  • Záda a ramena
  • Hrudník a břicho 
  • Krk, obličej, obočí, uši
  • Hýždě, podpaží, třísla a chodidla

Laserová epilace zad a ramenou 

Holení zad je složité a depilace voskem bolestivá. Laserová epilace vás ušetří  obtížných “akrobatických cvičení”, bolesti, nerovnoměrného oholení, ale i nepříjemných následků v podobě zarůstajících chloupků a tmavých skvrn. Chcete ještě pádnější argument? Plných 93% žen dává přednost mužům bez chloupků na zádech! 

Epilace hrudníku a břicha 

Chlupatý hrudník nebo břicho mohou být nepříjemné. Nošení otevřených košil nebo triček s hlubokým výstřihem se stává problematické, obyčejný den u bazénu se mění v noční můru. Řada mužů proto časově náročné holení nahrazuje laserovou epilací, aby je chloupky na těchto partiích nadále neomezovaly. Není překvapením, že ošetření hrudníku společně s epilací zad je pány to vůbec nejvyhledávanější.

Ošetření krku, obličeje, obočí, uší 

Proč neušetřit spoustu času hned na začátku dne? Představte si, že se už nikdy ráno nemusíte holit a zarostlé chloupky a pořezání žiletkou jsou jen vzdálenou vzpomínkou. Přesně toho lze díky moderním laserům docílit – jsou dostatečně silné, aby odstranily hrubé chloupky, ale zároveň šetrné pro použití na citlivé pokožce krku a obličeje, aniž by zanechaly jizvy nebo popáleniny.

Nejčastější důvody proč si muži nechávají laserově odstraňovat chloupky?

Nadměrné ochlupení/estetika

Laserová epilace je skvělou volbou pro muže, kterým vadí nadměrné ochlupení na zádech, hrudi, břiše nebo po celém těle. Pomáhá jim cítit se sebejistěji.

Je důležité uvědomit si jednu věc: Po laserové epilaci klient nemusí zůstat jako „holátko“, pokud si to nepřeje. Mnoho mužů si například nechává ošetřit hrudník ne proto, že by se chloupků zbavilo úplně, ale protože chtějí, aby ochlupení prořídlo a bylo jemnější. 

Hygiena 

Mít na těle hodně chloupků rozhodně neznamená, že být méně čistí. Někteří muži ale zjistili, že jim menší množství chloupků pomáhá zmírnit podráždění nebo svědění pokožky a pomáhá jim ji udržovat čistou. Některé muže rovněž trápí nadměrné ochlupení v oblasti hýždí, kde je pravidelné holení nebo depilace pro udržení hygieny příliš těžkopádná.

Snadnější péče o obličej a zarostlé chloupky

Mnoho mužů chce mít méně chloupků, aby se mohli snadněji holit. A to zejména pokud jim zarůstají chloupky na krku. Laserová epilace je totiž jediný způsob, jak se účinně zaníceným, červeným nebo tmavým hrbolkům na tváři a krku vyhnout a předejít tak vzniku jizev.

Epilace pro sportovce 

Jak může laserová epilace pomoci sportovcům? Možná by vás překvapilo, kolik takových klientů estetická centra navštěvuje. 

Laserovou epilaci často vyhledávají kulturisté, protože hladká pokožka pomáhá zvýraznit definici svalů. Stejně tak jsou mezi klienty cyklisté. Velké množství ochlupení v kombinaci s těsnými cyklistickými soupravami, potem a dlouhou dobou jízdy v sedle může způsobit  oděrky a podráždění. Hladká pokožka usnadní i takové všední úkony jako je nasazování kompresních punčocháčů, ruční masáže nebo používání masážních pěnových válců, protože se chloupky nezachytávají a nestahují. Laserovou epilací také volí spousta plavců. 

Hladká pokožka není pouze výsadou žen. I muži se s ní mohou cítit pohodlněji, atraktivnější a sebevědomí

Chystáte se i vy rozšířit jejich řady?

Vojtěch Bartík