Kdysi se vám to zdálo jako úžasný nápad. Tetování se vám moc líbilo, ale po nějaké době stalo spíše přítěží než ozdobou těla. Uvažujete o jeho odstranění? Volbu metody i salonu si dobře rozmyslete a věnujte jí čas. Ne každý způsob je správný a vede k znovu krásné a čisté pokožce.

 

Odstranění tetování doma. Stojí to za to?

Menší, popřípadě vybledlá tetování, si můžete zkusit odstranit doma sami. Je to však běh na dlouho trať s nejistými výsledky. A někdy dokonce s velmi nebezpečnými metodami. Proto je mnohem jednodušší raději zajít k profesionálům.

 

  • Bělící krémy nebo pera mají jen omezenou působnost a ne všechno, co e-shopy slíbí, se opravdu splní. Recenze mohou pomoci, ale počítejte spíše se snížením jasu ,než s úplným odstraněním.
  • Peroxid vodíku má mnoho podob využití a smíchaný s teplou vodou patří mezi nejšetrnější metody odstranění tetování v pohodlí domova. Viditelné výsledky se však dostaví až po třech měsících. A to za předpokladu, že každý den potíráte tetování minimální frekvencí třikrát denně. Budete na to mít vůli, čas i nervy? Pro šetrnost vybírejte jen 3 % roztok. U těch s více procenty by vám hrozilo popálení.

Při domácím odstraňování je disciplína důležitou součástí. Víte, jak na to? Pokud však chcete zkusit bezpečnější, jemnější a hlavně efektivnější způsob, jak navrátit pokožce její přirozený vzhled zpátky, je profesionální odstranění tetování mnohem příjemnější variantou.

 

Vybírali jste tetovací salon pečlivě? Stejnou péči věnujte i výběru kliniky, kde vám tetování odstraní.

Podobně jako se liší každý tetovací salon kvalitou svých služeb a provedením tetování, liší se možnosti jeho odstranění. Je dobré mít na paměti, zda po svém tetování chcete mít památku v podobě nevzhledné jizvy nebo preferujete hezkou pokožku bez zbytečných připomínek na vaši bývalou ozdobu. Nezapomínejte, že i tomto případě se jedná o zákrok, který může ovlivnit i váš zdravotní stav. Podle toho vybírejte salon i způsob odstranění.

  • Místo, které si vyberete by mělo být zdravotnickým zařízením. Jen tak budete mít jistotu, že budou dodrženy veškeré hygienické standardy a vše proběhne tak, jak má.
  • Mělo by používat nejmodernější a certifikované technologie. Minimalizuje se tím riziko jizev i bolestivost.

 

Laserová technologie je tou nejjemnější a nejefektivnější

Jednou z nejmodernějších možností, jak tetování nadobro odstranit ze svého těla, je jeho odstranění laserem. I zde je však dobrá dbát určitých doporučení.

  • Laserové zařízení by mělo být ve skvělé kvalitě. Renomovaný lékařský laser je mnohem větší jistotou návratu k čisté pokožce bez jizev, než ten neznačkový vyrobený v Číně. Cena sice bude přívětivější, ale chcete riskovat zjizvení pokožky?
  • Nečekejte, že tetování zmizí během jednoho zákroku. To se může stát u opravdu hodně malých ploch, ale i tam není jistota. Velkou roli zde hrají nejen velikost, ale i hloubka tetování, jeho umístění, barva, stáří a dokonce i fototyp pokožky a imunitní systém.

 

Frézování a chirurgický zákrok vedou k pokožce bez tetování, ale s jizvami.

Jedná se o velmi bolestivé, a v porovnání s laserovou technologií, i zaostalé techniky. Při obojím dochází k odstranění nejen tetování, ale i zdravé kůže. V případě frézování jde o zbroušení pigmentu i se zdravou tkání, v druhém případě pak o vyříznutí tetování pomocí skalpelu. Obojí vede k jizvám a velké bolestivosti.

 

3 důvody, proč zajít do moderní profesionální kliniky:

  • Domácí odstraňování vede k nejistým výsledkům a potřebuje mnoho trpělivosti.
  • Kvalitní práce profesionálů povede k minimálnímu poničení pokožky.
  • Moderní laserové technologie zajistí, že během procedury i následného hojení, bude bolestivost snížena na co nejmenší úroveň.

A co vy? Jaké chyby, kterých teď litujete, jste udělali ve svém mládí?

Vojtěch Bartík