Generace mileniálů, kteří si pubertou procházeli na přelomu tisíciletí, rozhodně může dnešním teenagerům mnohé závidět. Tedy alespoň, co se kosmetiky a vše kolem ní točí – možnost výběru přípravků je prakticky nesrovnatelný s tím před lety, dostupné jsou clean alternativy i současné trendy nahrávají přirozenějšímu looku. Začínáte si teprve budovat kosmetickou rutinu? Poprvé zkoušíte make-up a hledáte svůj styl? Sestavili jsme přehled nezbytností právě pro vás!

 

Proč je přírodní kosmetika pro tou nejlepší volbou

Kosmetické přípravky na přírodní bázi jsou tím nejlepším možným nejen pro vás. Konvenční kosmetika obsahuje množství chemikálií, které mohou být pro naše tělo toxické a ovlivnit dokonce hormonální systém.

 

Právě období dospívání je charakteristické rozkolísanou a měnícící se hladinou hormonů. Pro tělo, jenž snad ve všech možných směrech hledá samo sebe, je další nálož chemikálií nežádoucí a hlavně úplně zbytečná. Na dnešní trhu se pohybuje celá řada značek, které nabízí clean alternativity. A v době, kdy i přírodní kosmetiku z jakéhokoli koutu světa lze pohodlně koupit online, by to mělo být rozhodnutí více než jasné.

 

Péče o pleť

S pubertou v podstatě začínáme do svého života zařazovat pravidelnou péči. Pleť, která do té doby byla bezchybná je nyní mastná, s viditelnými póry a T-zónou plnou akné. Tyto nedostatky způsobuje jediné – vyšší produkce kožního mazu. Je na čase vytvořit si rituál, který problematické pleti uleví. Čím dříve tyto návyky přejdou do každodenní praxe, tím snadněji lze tímto obdobím proplout.

 

  • Samozřejmostí je vybrat specifické produkty pro čištění, tonizaci a výživu problematické pleti.
  • Ani bez cílené péče k bodovému ošetření pupínků to nepůjde.
  • Kvůli mastné pleti nevynechávejte opalovací krémy, hydratační krémy a ty SPF ochranou.
  • Pravidelné čištění kosmetického náčiní je základ. Pozor! S nikým si ho nepůjčujte. To platí i pro kosmetiku samotnou.

 

Péče o pokožku a prevence strií

Strie nejčastěji postihují ženy, nevyhnou se ale ani mužům. Jsou způsobeny poškozením elastických vláken dermis, kolagenu a elastinu a objevují se právě od puberty v důsledku rychlého růstu těla a zvýšení produkce hormonů. Strie se mohou vyskytovat na různých částech těla zejména na břiše, prsou, vnitřních stehnech a na bocích. Jediným účinným způsobem, jak jejich vzniku předejít, je kritické oblasti důkladně a pravidelně promazávat extra výživnými krémy. V tomto případě není od věci sáhnout pro tělová mléka, krémy či másla určená pro těhotné.

 

Make-up a líčení bez ropných derivátů

Na YouTube a TikToku se doslova roztrhl pytel s nejrůznějšími beauty tutoriály a vlogy o trendech v líčení. Chcete všechny ty tipy a triky vyzkoušet na vlastní kůži? Směle do toho s přírodní dekorativní kosmetikou bezpečnou pro pokožku! Zkuste také použít minerální make-up namísto jeho tekuté varianty. Jemný prášek nechá pleť dýchat a neucpává póry.

 

Clean péče o vlasy

Kdy jindy experimentovat než teď? Náročnější styling, divoké barvy k mladí prostě patří, ale vybírají si svou daň. Módní barvy vlasů jako je růžová, fialová a dokonce i šedá se musí často obnovovat. Docílení žádoucího barevného efektu navíc vyžaduje téměř vždy předchozí extrémní zesvětlení. Výsledek? Vlasy dostávají pořádně zabrat. Pečující šampony a masky, které je do hloubky vyživí a zároveň jsou šetrné k barevným pigmentům, jsou vhodné i pro vás! Jestli chcete, aby si kadeře i přes tyto úpravy udrželi své zdraví, správnou péči o ně nepodceňujte!

Kolik času péči o sebe denně věnujete? Kdo je vaší beauty inspirací?

Vojtěch Bartík