Vybrat si kvalitní víno za přijatelnou cenu může být někdy docela oříšek. A to jak pro svou vlastní potřebu i pro nějakou zvláštní příležitost, na kterou přijdou vzácní hosté. Proto stále více zájemců o tento lahodný nápoj využívá vinné předplatné. Mnoho lidí se domnívá, že je tato služba určena především pro znalce vína. Je to velký omyl a dalo by se říci, že je tomu právě naopak. Pokud si vyberete kvalitního prodejce, pak budete dostávat víno přesně podle svých preferencí. Vybírat ho totiž pro vás bude zkušený sommelier.

Jaké jsou výhody předplatného vína

Přihlášením do klubu předplatitelů vína získáte možnost nejen dostávat v pravidelných intervalech své oblíbené víno, ale také máte garanci dopravy zdarma, přístup k zajímavým slevám a jiným výhodám. Navíc se na vaše konto za každý nákup připisují body a tím pádem bude každý další nákup výhodnější.

Jak vybrat nejlepší předplatné vína

Na tuto otázku je velice jednoduchá odpověď. Vhodný, a především kvalitní poskytovatel předplatného vína, by měl splňovat tři zásadní podmínky:

  1. širokou nabídku různých druhů vín 
  2. schopnost srozumitelně a erudovaně poradit ohledně výběru vína 
  3. nabídnout zajímavé bonusy pro věrné zákazníky

Tipy pro výběr nejlepšího předplatného vína

1. Zjistěte, co vám vyhovuje

Při výběru vína čtěte etiketu. Dozvíte se z ní druh vína, odrůdu, původ vína, ročník sklizně a obsah alkoholu a cukru. Získáte tak zanedlouho přehled a poznáte, co je pro vaše chuťové buňky tím pravým.

2. Zvažte svůj rozpočet

Je pravda, že skutečně kvalitní vína jsou finančně náročnější nežli vína ze supermarketu. Není ale pravdou, že si kvalitní víno nemůže běžný spotřebitel dovolit. Dobrý prodejce má natolik široký výběr, že dokáže nabídnout kvalitu v různých cenových relacích.  

3. Zjistěte, jaké druhy vína jsou k dispozici

Dalo by se říci, že víno se vyrábí po celém světě. Vybírat tedy můžete také podle toho, z jaké země pochází. Obecně platí, že čím jižněji je položená vinice, tím bude víno plnější, hutnější a bude mít vyšší obsah alkoholu.

4. Zvažte, jak často chcete dostávat víno

Věrnostní kluby předplatného vína jsou většinou nastavené tak, že jednou za měsíc dostanete svou zásilku vína. Domluvit se pochopitelně dají i jiné podmínky, které vám budou vyhovovat.

5. Zjistěte, jaké služby nabízí předplatné vína

Samotné předplatné by bylo jistě málo. Proto využijte takovou nabídku, jejíž součástí je také například možnost předobjednání hodnocených vín za velkoobchodní ceny nebo sbírání bonusových bodů. Velkou výhodou je také doprava zdarma.

Jaké další výhody nabízí předplatné vína

Své preference ohledně výběru vín můžete pochopitelně postupem času měnit. Díky tomu, že vždy dostanete víno přesně podle vašich určených podmínek, stane se z vás zanedlouho skutečný znalec vína. Což může v životě znamenat také vyšší společenskou prestiž. Dozvíte se vše potřebné o jednotlivých druzích vína a už vás nikdy nezaskočí diskuse na toto téma. Navíc díky předplatnému ušetříte spoustu času a námahy na správný výběr vína.

Závěrem ještě několik málo slov

Program předplatného vína je nastaven tak, aby vyhovoval skutečně každému, bez ohledu na jeho zkušenosti a znalosti. Může to být také dobrý způsob vzdělávání pro každého, kdo se rozhodne podnikat v oboru prodeje vín. Ochutnáte vína z celého světa a navíc si rozšíříte obzory. Je to tedy dokonalá ukázka toho, jak se dá spojit příjemné s užitečným.

Vojtěch Bartík