Když mluvíme o benefitech a léčivých účincích erotických masáží pro tělo i duši, rozhodně nepřeháníme. Sami sexuální terapeuti je často doporučují svým klientům ke stimulaci libida nebo ke zlepšení schopnosti dobře reagovat na sexuální podněty. Pojďme se na roli sexy masáží v sex terapii podívat blíže. S čím může pomoci ženám a mužům jako jedincům i jako životním partnerům? 

Sexuální terapie – co to je a jak funguje 

Tento druh terapie pomáhá jak jednotlivcům, tak párům řešit faktory negativně ovlivňující sexuální uspokojení. Může se jednat jak o problémy fyziologické, tak psychologické. Jejím cílem je tyto překážky překonat i tím, že vás v jejím rámci terapeut o těchto problémech vzdělá, vytvoří povzbuzující prostředí ke změně a třeba i k experimentům. Připravte se tak na to, že ze sezení budete odcházet s domácími úkoly. Jedním z může být právě erotická masáž. 

Konkrétní problémy, které terapie řeší 

Sexuální dysfunkce jsou poměrně běžnou záležitostí. Ze statistik vyplývá, že větší zkušenost s nimi mají ženy (43 % oproti 31 %). Mezi ty nejčastější patří:

  • Nedostatečný zájem o sex a nízké libido
  • Nízká sebedůvěra mnohdy spojená s negativní body image 
  • Nedostatečná reakce na sexuální podněty
  • Neschopnost dosáhnout orgasmu
  • Erektilní dysfunkce
  • Předčasná ejakulace

Plnohodnotný sexuální život je naší přirozenou a nezbytnou součástí. Bohužel, dnešní hektická doba a uspěchaný životní styl fyzické a emocionální intimitě moc nepomáhají. Věřte ale, že její nedostatek pocítíte nejen v ložnici a je lepší ho včas začít řešit. 

Benefity erotické masáže pro muže 

Této smyslné praxe se často využívá v profesionálním prostředí jako pomoc mužům, kteří se potýkají zejména s předčasnou ejakulací. Díky technice střídavého vzrušení a uvolnění muž získá nad ejakulací větší kontrolu. 

Důsledná terapie smyslnou masáží může kromě výdrže také zlepšit další sexuální funkce. Díky ní se naučíte, co je pro vás příjemné, určitě objevíte nové a netušené erotogenní zóny a podněty, které vaše libido vystřelí směrem do nebes. Opomenout nesmíme ani zdánlivě obyčejné zbavení se stresu. Někdy je to právě to, co vašemu spokojenějšímu sexuálnímu životu stojí v cestě. 

Benefity erotické masáže pro ženy 

Zatímco sexuální dysfunkce, s kterými se potýkají muži, mají většinou fyziologické příčiny, v případě žen je nejčastěji způsobují psychické překážky. Pochyby o vlastním těle, atraktivitě, ale i sexualitě nebo emoční traumata přitom erotické masáže, zejména tantrické, mohou pomoci překonat. 

Pokud jste nikdy nezažila orgasmus nebo máte potíže s dosažením vyvrcholení, vězte, že erotická Yoni masáž je účinnou terapií ženské anorgasmie. Pomůže výrazně zvýšit její  kvalitu a množství.

Pro tantrické učení ženské pohlavní orgány představují něco posvátného, co si zaslouží nekonečný respekt, lásku, úctu, ale i potěšení. Během Yoni masáže masér nebo masérka přesně s touto myšlenkou pracuje a snaží se jí na svou klientku přenést. Chcete se do svého těla opět zamilovat a získat v něm jistotu? Pravidelné erotické masáže k tomu mohou být klíčem. 

Benefity erotické masáže pro páry 

Zdá se vám, že už vás partner/ka nedokáže ničím překvapit? Myslíte si, že znáte perfektně své i jeho/její tělo? To, že se po letech soužití se z vašeho vztahu vytratila jiskra, je vcelku normální. Byla by ale škoda na spokojený sex rezignovat úplně! Masáže jsou skvělým prostředkem, jak vášně znovu rozpálit! Inspirujte se triky profesionálů, všímejte si, kde si vaše milovaná polovička obzvlášť nejvíce užívá smyslných doteků a  okořeňte nudnou rutinu! Erotické masáže vám v tom budou skvělým pomocníkem. 

Jste otevření myšlence zlepšit svou intimitu pomocí této praxe? 

Vojtěch Bartík