Pravděpodobně neexistuje dostatek slov pro to, abychom popsali všechny pocity, které muž při orgasmu prožívá. Ačkoliv se pro každého jedince různí, i odborníci se shodují na jednom – jde o jeden z nejpříjemnějších zážitků, které mohou lidské bytosti pocítit. Existuje však něco, co je pro všechny stejné? A věděli jste, že k dosažení vyvrcholení musí vaše tělo a mysl projít dlouhou a složitou cestou? 

Co je to orgasmus?

Jak již bylo řečeno, rozklíčovat psychickou stránku orgasmu je obtížné, protože pocity, které každý člověk prožívá, mohou být velmi odlišné. Pocity, jejich intenzita a trvání jsou zcela jedinečné – nic není dobře nebo špatně. 

Co je však pro všechny muže stejné, je fyzická rovina orgasmu, resp. soubor svalových stahů, ke kterému v bodě nejvyššího vzrušení dochází. Na rozdíl od žen mají muži tendenci rozvíjet pocity a prožívat tyto fyziologické změny rychleji, přesto tento proces není v jejich případě o nic méně složitý! 

Různé fáze orgasmu

Probíhá mezi čtyřmi různými fázemi: úvodní vzrušení, plateau, vrcholná a závěrečná fáze.

  • Fáze vzrušení 

Zahajuje ji erotický podnět, který probudí mužské libido. V reakci na něj dojde k nahrnutí krve do topořivých tělísek v penisu a jeho erekci

  • Plateau

V této fázi se vzrušení stává rovnoměrným, dochází k mírnému zvětšení varlat a žaludu. Zpravidla se také prudce zvýší tepová frekvence a dech.

  • Vrcholná fáze 

Během této fáze orgasmu se svěrač, močová trubice a penis stahují. Právě série těchto kontrakcí vytlačuje semeno močovou trubicí z těla ven. V závislosti na množství stahů a vypuzeného ejakulátu bude intenzita rozkoše menší/větší, jinými slovy orgasmus silnější/slabší. 

  • Závěrečná fáze 

Spočívá v návratu k normálním fyziologickým stavům. Tkáně pohlavních orgánů se vyprázdní od krve a napětí penisu se ztratí. Také varlata a šourek se vrátí do své původní velikosti, tepová frekvence se opět sníží. 

Jaké jsou benefity pravidelných orgasmů?

Toto extatické vyvrcholení má nejen četné přínosy pro fyzické zdraví, ale také pro celkovou duševní pohodu a sebevědomí. Množství endorfinů, dopaminu a oxytocinu, které se při orgasmus uvolňují, má přímo terapeutické účinky.

  • Oxytocin je přezdíván hormonem štěstí. Je významným spojencem v boji proti stresu a úzkosti. Přináší celkovou pohodu, která vám pomůže čelit každodenním problémům s nadhledem a optimističtějším způsobem.
  • Uvolňování endorfinů dokáže okamžitě zlepšit vaši náladu a duševní zdraví. Jako by vám v žilách proudilo nové životní nadšení! Pozor, endorfiny jsou také přírodní analgetikum. 
  • Pocit štěstí a radosti bude klíčem ke zvýšení vašeho sebevědomí, i zlepšení sociálních vztahů. Budete se cítit příjemněji sami se sebou, mnohem vyrovnaněji. 
  • Věděli jste, že lidé, kteří mají více orgasmů, jsou prokazatelně produktivnější? I to dokáže zvýšená dobrá nálada, pocit bezpečí a sebedůvěry, které orgasmus vyvolává.
  • Nezapomeňte také na celou řadu fyziologických zdravotní benefitů, které jsou s orgasmem spojovány – posílení imunity a kardiovaskulárního systému, nebo třeba kvalitnější spánek jsou jen některé z nich. 
  • Někdy může orgasmus fungovat také jako lék proti bolesti. Vyvrcholení dokáže zmírnit migrény a menstruační bolesti v případě žen. 

Abyste si užili rozkoš na úplné maximum, je velmi důležité procítit ji také emočně. Z tohoto důvodu je klíčové synchronizovat tělo i mysl, uvolnit se, překonat psychické bloky, vnímat vnitřní energii a dokázat s ní pracovat. Přesně na to se zaměřují zejména Nuru a tantrické masáže. Pokud je však pro vás nezbytné být také v aktivní pozici, ideální pro vás bude vyzkoušet pussycat masáž. V každém případě vám protřelé masérky z pleasure-world.com pomohou najít mnoho netušených triků, jak orgasmu dosáhnout.

Jste připraveni některé z nich vyzkoušet? 

Vojtěch Bartík