Letecká doprava je dlouhé roky na vzestupu a přináší s sebou spoustu příjemných služeb, počínaje například možností parkování u letiště Ruzyně v Praze a konče třeba možností přespání v kabinkách na letišti u našich rakouských sousedů. A zajímavých služeb na mezinárodních letištích u nás a našich sousedů je daleko více! 

Na Letiště Václava Havla ideálně svým autem!

Pražské letiště nabízí mnoho sympatickych služeb, které cestujícím zajišťují co nejpohodlnější let a okolnosti s ním související. Lidé, využívající leteckou dopravu a jsou zároveň zvyklí cestovat svým autem, mají skvělou šanci parkovat v těsné blízkosti našeho největšího letiště. Pro náročnější uživatele je nabízeno i parkování na krytém parkovišti. Odpadá tak potřeba zajišťování odvozu na letiště taxislužbou, profi řidičem nebo s pomocí přátel.  Služba nonstop hlídaného parkoviště, které se nachází v blízkosti pražského letiště, začíná patřit mezi velmi příjemné standardní služby, které jsou v souvislosti s létáním z Prahy čím dál více využívány. Všechny vozy jsou bedlivě střeženy kamerovým systémem.

Z parkoviště na letiště je zajištěna profi doprava až k terminálu a po příletu samozřejmě doprava zpět přímo k zaparkovanému vozu. Doprava na letiště je samozřejmě součástí poplatku za parkování, takže neplatíte nic navíc.

Rezervace této služby se provádí přes internet a její cena je velice sympatická, tušíme, že službu parkování v blízkosti letiště si prostě zamilujete! V případě potřeby je možné rezervaci změnit nebo také zrušit.

Ve Vídni si můžete klidně i schrupnout

  • Vídeňské letiště nabízí velmi sympatickou novinku. A sice spací kabiny, které je možné si pronajmout na pár hodin i na celou noc! 
  • Myslí zde i na věřící. Ti mohou čas strávený čekáním na letišti strávit v modlitbách. Místní kostel – modlitebna se nachází ve druhém patře. Na něm, hned vedle modlitebny naleznete  známou hledejte restauraci International Marketplace, je to hned vedle.
  • Letiště disponuje také sprchami, která se hodí obzvláště ve chvíli, kdy nastane nepříjemné zpoždění letu a někdy i dokonce nutnost přespat v některém z terminálů. Po dlouhém letu z teplých krajin se při přestupu sprcha hodí dvojnásob.

Bratislava nezaostává a pomáhá

Toto velice blízké letiště u našich východních sousedů se jmenuje Medzinárodné letisko Milana Rastislava  Štefánika. Mezi standardními službami nás zaujaly asistenční služby věnované cestujícím s některou z forem postižení. Je to například imobilita nebo slepota. Pokud mají tito cestující zajem o speciální doprovod, který jim bude nápomocen během celého pobytu na letišti nebo přestupu, musejí o něj nejpozději 48 hodin předem požádat nebo si jej objednat již při nákupu svojí letenky.

Jak je na tom Brno?

Brněnské letiště prošlo rekonstrukcí a stavbou nové odbavovací haly. Vypadalo to, že letecká doprava v Brně získá své pevné místo mezi ostatními. Mezi službami, které zde mohou cestující využívat, jsou například:

  • kuřácká kabinka
  • kavárna s barem
  • business salonek

Bohužel dnešní situace brněnského letiště, odkud momentálně létá pouze jedna pravidelná linka do Londýna, není zdaleka tak růžová, jak se předpokládalo.

Létání letadlem patří mezi nejoblíbenější způsoby dopravy. A cestování autem také. Už jste někdy spojili oboji během jedné cesty? Napište nám o tom, jak jste byli spokojeni se službami parkoviště v blízkosti ruzyňského letiště!

Vojtěch Bartík