Stará lidová moudrost praví, že oko je do duše okno. Tím okem je ale míněn spíše způsob, jakým se dotyčná osoba dívá na svět a na lidi kolem sebe, podle toho je opravdu možné poznat, jaký kdo je. Jinak oči v anatomickém smyslu slova jsou víceméně všechny stejné a liší se maximálně barvou duhovky. To, co dokresluje jejich celkový dojem, je jejich okolí – řasy a obočí. Teprve v kombinaci s nimi stojí oči za povšimnutí, a proto si ženy již od starověku tyto části obličeje zvýrazňují a navíc k tomu malují oční víčka, aby pozornost byla zaručena. A proč také ne – na zrakovou funkci žádné líčení nemá negativní vliv, a pokud se udělá vkusně a s ohledem na přirozenost, rozhodně přidá obličeji na zajímavosti a kráse.
Startovní čáru nemají všichni stejnou
Asi neexistuje žena, která by si výrazným líčením očí nějak výrazně uškodila. Rozhodně ale jsou ženy šťastnější, jejichž řasy a obočí jsou přirozené husté a mají přijatelnou barvu a tvar a které se kromě slavnostních večerních akcí bez očního make upu bez problémů obejdou,a potom ženy méně šťastné, které mají řasy malé slabé, řídké a téměř bezbarvé. Očím s takovými společníky se říká vodové, protože na nich nejvíce zaujme vlhká hmota (sklivec), který tvoří základ oční bulvy. Úprava nedostatečně velkých a hustých řas a zvětšení jejich objemu pomocí řasenky dá pořádně zabrat stejně jako každodenní odličování. Samotný výběr řasenky je úkol obtížný a plný úskalí, neboť velice často dochází žena ke zjištění že proklamovaná voděodolnost, dlouhotrvající efekt a schopnost zdvojnásobení objemu byly pouze reklamními triky. Možná je příjemné zjištění, že v kosmetických salonech současnosti je možné nechat si udělat permanentní make up linky.
Sázka na jistotu
Permanentní make up je stará technika, která vykouzlí touženou hustotu a barvu řas pomocí jemného tetování. V případě řas je možné stávající stav zahustit drobným tečkováním mezi jednotlivými chloupky, takže opticky bude vzbuzen dojem bezezbytková vyplnění okrajů víček řasami. Druhou možností je nechat se vytetovat výraznou linku tam, kde se řas nedostává, a tak jejich deficit kamuflovat. Rozhodně se nejedná o zajíce v pytli, před tetováním se předpokládaný výkon předkreslí a klientka sama koriguje a schvaluje finální fázi. A kdyby po provedení zákroku náhodou změnila názor, není problém po zahojení prvního tetování provést korekci.
Aby se to povedlo napoprvé, je třeba v den provedení výkonu a těsně před ním:
- nepít alkohol ani kávu
- neužívat antibiotika
- nebýt v počáteční fázi menstruačního cyklu
- nebýt vystavena slunečnímu záření (včetně toho v soláriu)
Případné individuálních pochybnosti kvůli specifickým zdravotním problémům rozptýlí nebo potvrdí odborník na konzultaci, která vždy předchází přípravám na proceduru a její provedení. Důležité je vybrat si zaběhnuté studio, kde mají zkušenosti a mohou si vykázat množstvím důvěryhodných recenzí.
Co budu dělat, když se nemusím tolik líčit
Ve srovnáním s běžným make upem jsou vytetované oční linky revoluční záležitostí. V plné kráse, to znamená bez změn vyblednutí, vydrží 3 až 5 let. Jedna relativně krátká návštěva salonu nahradí tedy až pět let permanentního líčení a odličování. Pokud by se sečetly všechny náklady vynaložené na tuto aktivitu, vyšlo by jednoznačně, že částka zhruba 3000 Kč za vytetované linky není vůbec přemrštěná. Úpravy již provedených linek jsou levnější, takže žena zůstává “stále krásná doslova za pár korun. Největší přidaná hodnota ve stylu motta amerických milionářů – čas jsou peníze – je ušetřený čas, který lze strávit smysluplněji nebo zábavněji.
Je pro vás důležitější líčení očí, nebo rtů? Kolik času vám zabere oční make -up? Líbí se vám oči bez řas? ?