Obepínají pas, dělají hezkou postavu, prodlužují nohy. Samodržící, síťované, tělové či černá klasika. Kombinace se sukněmi, šaty, minisukní i kraťasy. Do divadla, do práce, do ložnice. Sedící na vaši výšku, šířku, potřebu. V neposlední řadě může hrát do karet i to, že počítáme s jejich krátkou životností a natržením, tak proč toho nevyužít při hře? To všechno a mnohem víc jsou punčocháče a silonky, součást šatníku téměř každé ženy, mající za sebou rozsáhlý vývoj, opuštění pánského šatníku a přeměnu z čistě praktického na erotický symbol. Dámské erotické punčochy seženete již za pár korun, tak proč to nezkusit a překvapit jak sebe, tak partnera či partnerku odvážnou volbou?

Silonky a nylonky

Erotické punčochy zdaleka nepatří mezi vynálezy 21. století a stavební kameny jejich vývoje leží na vědeckém a průmyslovém poli. Kdybych zapátrali do ne až tak vzdálené historie, najdeme, že mezníkem ve vývoji punčochového zboží byl vynález a následně začátek masové používání nylonu a silonu ve výrobě punčochového zboží. Nylonové punčochy se staly velkým úspěchem 40. let. Tehdy jejich lesk, výdrž a přirozený vzhled okouzlily nejednu ženu a nahradily tak silnější a ne tak svůdné pletené a vlněné punčocháče. Silon (z něj termín silonky) má kořeny v České republice; jeho výroba se rozšířila v Plané nad Lužnicí. Z kombinací molekul a pokusů s daným materiálem až ke svůdnosti. Dnes můžeme vybírat z kombinací s lycrou či elastanem, podle  míry elastičnosti a hustoty, z lesklých či matných variant a v neposlední řadě také z barev a vzorů. Punčochy, které byly původně součástí šatníku výhradně u mužů, jsou tak cenově dostupným a v mnoha případech také rafinovaným doplňkem. 

Nebojte se zařadit punčochy do kolonky “erotické prádlo” a zvolit variantu, které příjemně překvapí vašeho partnera. Pomůže vám vnímat svoji postavu pozitivně, rozproudí fantazii a touhu. 

Jak vybrat velikost a hustotu?

Tabulka na druhé straně krabičky s vašimi silonkami může být často matoucí a to zvlášť pro ty, co je kupují darem. Pojďme se zaměřit na pár záchytných bodů aby se z nákupu nestala stresová situace a veškerá vášeň tak nebyla smazána již při vstupu do galanterie.

  • DEN – toto označení nestanovuje počet dnů, po které vám nebo partnerce punčochy vydrž. Zkratka platí pro jednotku denier, určující sílu vlákna. Čím vyšší DEN, tím pevnější a tlustší punčochy jsou. Pro ty nejjemnější platí hodnota 6-15, následně může hodnota stoupat až do 130, kdy mluvíme o teplých punčocháčích na zimu.
  • Výška, boky, váha – v tabulce na obalu punčoch najděte číslo odpovídající vaší výšce a následně v tomto sloupci sjeďte k číslu vaší váhy či šíře boků. Vyplatí se mít doma krejčovský metr a jednou provždy si zapsat obvod boků a pro jistotu i pasu. 
  • Samodržky – slangový výraz označuje punčocha samodržící, které by měly sahat do ⅔ stehna a při výběru zde hraje roli i velikost nohy. Pokud máte drobnou nohu, ale široká stehna, nenechte se tabulkou příliš ovlivnit a použijte při výběru selský rozum. Zároveň se zaměřte na počet gumových proužků, které zaručují protiskluzovost – 2 a více jsou lepší, než jeden.
  • Lycra, elastan a další – materiály a jejich kombinace mohou být při výběru erotických punčoch dalším faktorem, který dokáže zmást. Lycry se držte při hledání pružnějších a často používaných punčoch, jelikož zajišťuje delší výdrž. Punčochy, které nedělají vrásky nad koleny a neshrnují se ke kotníkům jsou většinou ty, které obsahují elastan. A to je právě ta vlastnost, kterou hledáte při výběru svůdných a erotických punčoch. 

Hra začíná

Erotické punčochové zboží dozajista není slovním spojením, pod kterým naleznete pouze síťované a samodržící punčochy. K rozproudění vášně a hravosti často stačí i ty úplně nejlevnější černé silonky. U nich nemáte strach ze zatrženého nehtu nebo dravějšího způsobu svlékání (či rovnou trhání). Zdlouhavý výběr a nemalá investice do luxusních, o které se ve finále budete bát, může způsobit, že se neuvolníte a ze hry vyprchá veškerá vášeň. Pokud máte zájem o vzor, zamyslete se nad oděvem, který budou punčochy doplňovat. Populární černé linky, vedoucí od paty až po hýždě, jsou skvělou volbou pro kratší nohy. Opticky prodlužují a vyniknou zejména v kombinaci s pasovou sukní a podpatky. Chcete provokovat? Nebojte se síťovaných punčoch. Na první pohled často působí jako černé a až při bližším pohledu váš partner objeví jejich rafinovanost. Jejich erotický podtón může být prvním signálem, který vzbudí zvědavost a vášeň. Tělové samodržící punčochy jsou elegantní variantou pro starší dámy, vyhýbající se černým či jinak barevným punčochám. Zvolte správný odstín a nebojte se podvazkového pásu ve stejném odstínu. Ať se rozhodnete jakkoliv, myslete na to, že právě punčochy mohou nastartovat touhu posunout sukni ještě o pár centimetrů výš. 

Už znáte velikost, tloušťku i materiál, ale stále nevíte, jaké punčochy vybrat coby drobný erotický dárek pro partnerku? Zeptejte se sami sebe: 

  1. Jak moc mají být erotické? Některé punčochy mohou v partnerce vzbudit pocit, že z ní děláte laciný objekt vašeho zájmu. Klasika, jednoduchost a množství krajky tak akorát potěší a neurazí.
  2. Kupuji soupravu či samostatně? Při koupi soupravy zvolte raději celočerné a jemné silonky, které nechají vyniknout zbytek soupravky.
  3. Jak nejlépe vynikne postava partnerky? Každá jsme jiná a s tím souvisí i vhodný potisk, výška pasu a styl punčocháčů. Štíhlá a vyšší žena ocení samodržící punčochy, plnoštíhlá vyšší pas, chlapecké postavy si mohou troufnout na odvážnější kombinace.

Erotické punčochy jsou cenově dostupnou variantou dárku, který neurazí, příjemným překvapením v často ubíjejícím stereotypu dnů a nevyřčenou větou Miluji tvoje tělo takové, jaké je

Vojtěch Bartík