Praha je pro pussycat masáž jako stvořená. Dnes je to nádherné město s úchvatnými historickými památkami na jedné straně a s kluby, puby a salony pro potěchu těla i duše na straně druhé. Můžu to napsat naprosto zodpovědně, protože díky své práci mám šanci nahlédnout pod pokličku cestovního ruchu. 

Dělají se tady naprosto seriózní vědecké konference a poznávací zájezdy po barokních skvostech zdejších kostelů, i rozlučky se svobodou, které s kostely nemají absolutně nic společného. Vzpomínám na partu Angličanů, kteří porovnávali erotické a pussycat masáže v rámci Evropy. Nedalo mi to a zašel jsem s nimi, samozřejmě ze studijních důvodů, na pár piv. 

V duchu jsem tipoval, že velmistrem v tomto oboru bude Paříž, město lásky. Nebo Budapešť, přece jen vášnivé Maďarky… Ale spletl jsem se. Praha vyhrála na celé čáře. Nevěděl jsem jestli mám být hrdý nebo zhrzený, ale nakonec vyhrál první pocit. Jasně, Česky a Moravandy jsou krásné. O tom jsem ani v nejmenším nepochyboval. A pokud jsou i skvělé masérky, tím lépe.

Ono posezení s partou z Manchesteru bylo z hlediska informací zajímavé hned v několika směrech. Vyhovovala jim anonymita cizí země a zároveň „neroztahanost“ Prahy. Ta sice je největším českým městem, ale ani rozlohou, ani počtem obyvatel se třeba s Paříží nedá srovnat. Navíc jde o extrémně bezpečné město. „Zrovna v Paříži, když už se na to ptáš, jsem se v centru moc bezpečně necítil,“ povídal mi Michael. „Tady ti nikdo na ulici nevnucuje padělané rolexky za 20 Euro.“ Myslel jsem si své o pražských taxikářích, na které jsem slyšel dlouhé negativní nářky a litanie, ale nechtěl jsem klukům kazit dobrý dojem z Prahy. Pokud se jim tu líbí, vrátí se. A kdo ví, třeba znovu navštíví pussycat masáž, kterou si tolik pochvalovali a za kterou přijeli. Taky tvrdili, že jde o studijní důvody.

„Máme takový nápad na erotického průvodce Evropou. Jde nám hlavně o hlavní města,“ tvrdil jiný z party, Pete, jenž byl tak trochu hippie. „Hele chlapi, a když to berete tak zodpovědně, erotiku ve Vatikánu už jste otestovali?“ Bylo vidět, že jsem je trochu zaskočil. A Pete se najednou rozesmál a otočil se k ostatním. „Tak to je cool, tam jedem příště, tohle nás vůbec nenapadlo.“ Vyměnili jsme si kontakty, protože výsledek tohoto pokusu by mě doopravdy zajímal. Zatím se borci nezvali.

Faktem ale je, že můj dlouhodobý pocit z Prahy podpořili. Je to fakt město neomezených možností. Od obrovského množství různých druhů piva (a tom bych jako milovník svrchně kvašených speciálů dokázal psát dlouho), přes památky a muzea až po pestrou nabídku erotického vyžití, ať už mluvíme o smyslných masážích nebo rovnou eskort profesionálkách v Praze. Je mi jasné, že každý má rád něco jiného. Ovšem někdo má rád holky, jiný zase vdolky. A pokud naše destinace dokáže uspokojit doslova každého, je to pro cestovní ruch jenom dobře.

Praha už dávno ztratila nálepku města, kde se šlape prvoplánově po ulicích a Perlovka, tedy ulice Perlová už je normální ulicí a ne místem, kde postávaly holky a nabízely se tak okatě, až to bylo vskutku nehezké. Jako vidět není, ale kdo chce, ten najde erotické masážní salony. Takové, kde se mu dostane plné péče a pozornosti podle libosti. 

Každému je jasné, že nabídka erotických služeb tady byla, je a bude a tvrdit něco jiného je lhaní si to vlastní kapsy. Dokonce účastníky seriozních pracovních kongresů a setkání občas potkáte v salonech a zařízeních tohoto typu. No a? Nedělají nic protiprávního či nelegálního. A pokud si za své dolary či eura chtějí dopřát nějaký příjemný zážitek, budiž jim přáno.

Vojtěch Bartík