Od doby, kdy se na těhotenském testu objevily dvě čárky, už uběhl nějaký ten čas, a vy se pomalu začínáte poohlížet po těhotenské módě. Už přece jen bude pohodlnější než o něco volnější sukně či kalhoty, které jste našly ve skříni. Co by v novém šatníku nemělo chybět? A vyplatí se to vůbec? 

Těhotenské oblečení zajistí, že se budete cítit pohodlně i v pokročilých stupních gravidity

Koupě těhotenského oblečení se vyplatí. Možná si říkáte, že to těch pár měsíců nějak zvládnete, ale to není tak docela pravda. V dobře padnoucím těhotenském oblečení se budete cítit nejen pohodlně, ale i v pokročilých stupních těhotenství budete vypadat dobře a šik. I když si sama budete připadat jako velryba. 

Těhotenské legíny mohou být pohodlné i elegantní  

Jedním z nejuniverzálnějších kusů obleční, které si do svého šatníku pořiďte, jsou legíny. Pokud jste se jim doteď úspěšně vyhýbaly, pak vězte, že brzo se stanou vašimi nejoblíbenějšími společníky. Jsou totiž mnohem pohodlnější než džíny a mnohem jednodušeji je natáhnete než punčochové kalhoty. Faktory, které s rostoucím bříškem oceníte čím dál tím více. Výhodou je, že je můžete kombinovat téměř se vším. Ať už vyznáváte sportovní nebo elegantní styl. 

Jak vybrat ty správné 

  • Kvalitní materiál je základ. Průsvitné, nekvalitní materiály příliš “parády” neudělají. Pokud upřednostňujete přírodní materiály jako je bavlna, je lepší se poohlédnout po látce, kde je minimálně alespoň pět procent elastanu. Jinak se vám budou nehezky vytahovat kolena. 
  • Správné umístění švů je také důležité. Švy by se měly nacházet pod bříškem. Pokud bude umístěn výše, mohl by později na něj tlačit. To by pak vzalo veškerý pocit komfortu, který tento kousek oblečení poskytuje. 
  • Když je budete zkoušet, dbejte na to, aby legíny hned od začátku dobře seděly. Nikde by vás nic nemělo tlačit. Dostatek prostoru by měly poskytovat i kolem břicha  

S čím je kombinovat 

Nejpraktičtější a nejuniverzálnější možností je jejich kombinace s tunikou. Bude to pohodlné i hezké na pohled. Legíny však dobře sedí i s těhotenskými šaty. A pokud chcete trochu elegance, tak zkuste zapátrat po delší elegantní halence. A k tomu můžete klidně přidat i boty na podpatku, pokud vám to těhotenství dovolí. 

Další kousky oblečení, které se vám budou hodit

  • Těhotenské šaty – ty s véčkovým střihem nebo zavinovací užijete i po porodu při kojení
  • Tunika – přestřižená pod prsy poskytuje dostatek prostoru pro vaše rostoucí bříško. Velmi často jsou podobně střiženy tak, aby je bylo možné využít i po porodu a bez problémů s nimi i miminko nakojit. 
  • Podprsenka – Vždy je lepší volit přírodní a elastické materiály, které nabízejí pohodlí citlivým, rostoucím prsům. S nákupem kojící podprsenek raději počkejte až na velmi pozdní fázi vašeho těhotenství.

Bundu se vsadkou užijete i po porodu 

Velmi praktickým kouskem, který oceníte i později, je bunda se vsadkou. V chladných měsících roku vás zahřeje. Krom toho v ní budete vypadat dobře a nebudete muset trápit ve volné bundě nebo kabátu, které si kvůli rostoucímu bříšku bude potřeba pořídit o číslo až dvě větší.  

Zdá se vám to jako zbytečná investice? Není tomu tak. I po porodu ji budete moci využívat. Vsadku dáte pryč a ihned z ní budete mít normální bundu, kterou oceníte při procházkách s kočárkem. Ještě větší službu vám pak prokáže v případě, že se rozhodnete své miminko občas ponosit v šátku či nosítku. Miminko v ní krásně skryjete a budete mít jistotu, že vaše děťátko je v teple, chráněné před větrem a nepřízní počasí.  

Co vám v těhotenství působí největší potíže?

Vojtěch Bartík