Jak vybrat ten nejlepší obal na iPhone SE přesně pro vás?Jestliže  patříte mezi ty, kteří svůj mobil používají  čistě jen na základní komunikaci, nebo naopak mezi ty, kteří musí jeho pomocí  dokumentovat vše a za všech okolností,pak budete mít na jeho  pouzdro rozdílné požadavky. V jednom se ale nároky potkávají – váš mobil musí být v bezpečí. To se vyplatí zejména při sportu.

Chraňte svůj mobil za každých okolností. Potřebujete ten nejlepší obal. Váš iphone SE za to stojí

Telefon potřebuje při sportování větší ochranu než v kanceláři. Používáme ho jako navigaci, na poslouchání hudby při běhu, nebo využíváme různé  běžecké  aplikace, abychom si mohli trasovat každodenní výkon. Sportování s mobilem s sebou ale nese vyšší rizika pádů, odření nebo zmoknutí…

Ochrana iPhone SE při běhu

Je jedno, jestli trénujete na maraton, relaxujete u joggingu nebo třeba preferujete indiánský běh. Nebezpečí hrozí. Dobře zvolený obal váš mobil nejen ochrání, ale také vám při běhu poskytne daleko vyšší komfort.  Brzy zjistíte, že malá investice do pouzdra na běhání vám udělá velkou službu, zvláště spojíte-li jeho výběr s  některými vychytávkami.

·        Běžecká pouzdra na paži

Nejběžnější a cenově velmi dostupná varianta. Pokud na pouzdro nekladete vysoké nároky, vyhovující seženete na českých eshopech již od dvou set korun českých, a to snad ve všech barevných provedeních.  Pouzdro na paži má však jednu nevýhodu – na telefon při běhu nevidíte. Pokud tedy patříte mezi ty uživatele iPhonů, kteří z mobilu nedokáží odtrhnout zrak, zvolte spíš pro vás vhodnější pouzdro na zápěstí.

·        Běžecká pouzdra na zápěstí

Varianta pouzdra na zápěstí je vhodná především pro ty sportovce, kteří mají rádi kontrolu nad uběhlými kilometry, časem trvaní a motivující hudbou. Průhledný obal telefonu totiž umožňuje jeho snadné ovládání bez potřeby iPhone SE z obalu vyndávat.

Běžecká pouzdra na zápěstí i na paži se vyrábí v levnějších variantách, tak v těch dražších. Za pár stovek korun navíc ale získáte voděodolnost, která váš telefon spolehlivě ochrání před (ne)čekaným deštěm. Při výběru si ale dávejte pozor! Ne vždy zaručuje vyšší cena produktu vyšší kvalitu a jeho voděodolnost.

 Na trhu naleznete také modely s kapsami na klíče, doklady nebo peníze. 

·        Běžecká ledvinka

Prodává se ve dvou provedeních. V podobě pásu, který nabízí prostor čistě pro iPhone SE nebo jako větší ledvinka s úložným prostorem pro osobní věci a láhev s vodou. Především ženám nabídne větší komfort v podobě odlehčených rukou.

Telefon v bezpečí i při cyklistice

Patříte-li mezi příznivce stále oblíbenější cyklistiky, o brašně na telefon jste minimálně už slyšeli. Tento malý „batůžek“ konstruovaný na řídítka nebo častěji na rám kola vám poskytne i nějaký ten úložný prostor, zatímco perfektně chrání váš iPhone SE před poškozením od prachu, pádu nebo před zmoknutím. Lepší modely disponují sluneční clonou pro lepší viditelnost displeje. Můžete tak pohodlně sledovat vaše výkony a trasu. Díky průhledné dotykové fólii lze telefon ovládat bez vyjmutí z obalu.

Vodní radovánky s iPhonem SE

Vodotěsné obaly využijete při sjíždění Vltavy, potápění u moře nebo třeba dovádění v aquaparku. Přestože má iPhone SE certifikovanou voděodolnost,hodně jeho uživatelů tuto vlastnost raději podporuje ještě ochranným vodotěsným obalem, který zaručí ochranu před vodou ještě déle a lépe. Při mechanickém poškození telefonu nebo výměně nějakých jeho dílů  ztrácí telefon schopnost voděodolnosti. Vsaďte na jistotu, tedy na ten nejlepší obal  a užívejte si hrátky ve vodě víc než kdy jindy. Díky šňůrkám si mobil můžete připnout k plavkám nebo zavázat za krk a vy tak budete mít telefon pod kontrolou i ve vlnách.

 Pokud jste doteď při sportování nechávali pro jistotu telefon doma nebo vám sportování s vaším iPhonem SE přijde příliš nekomfortní, zvažte koupi nějakého z výše zmíněných sportovních pouzder. Ať už to pro vás bude znamenat nalezení dlouho hledané motivace pro sport, zaslouženou odměnu nebo klid v duši, že je telefon v bezpečí.

Našli jste svého favorita nebo stále váháte? Podělte se s ostatními uživateli do komentářů!

Vojtěch Bartík