Blíží se čas dovolených a mnoho z nás plánuje odletět na dovolenou k moři a proto budeme pro svůj vůz, hledat bezpečné dlouhodobé parkoviště. Ostrava Mošnov jich kolem letiště a v jeho blízkém okolí nabízí hned několik. Jak se však vyznat v nabídkách, aby nás nemile překvapila konečná cena? A jak se změnil s ohledem na Covid  náš přístup k vyhledávání služeb?

Ostrava Mošnov. Letiště pomalu ožívá

Po cestovatelsky “hubených” měsících, kdy nebylo možné jet ani z Ostravy do Brna, natož vycestovat do zahraničí, nám s postupným uvolňováním omezujících  opatření svítá naděje na hezkou zahraniční dovolenou. Samozřejmě nemůžeme počítat s nějakou výraznou exotikou; bude třeba se obrnit spoustou trpělivosti při vyplňování různých formulářů a QR kódů, ale i tak je vyhlídka dvou týdnu u moře pro většinu z nás velmi lákavá. 

Cestovní kanceláře se předhánějí v nabídce výhodných zájezdů včetně Covid testů zdarma, přesto oproti rokům předchozím, dochází ke klíčové změně při pořizování letenek a zájezdů. Většina cestovatelů se při hledání dovolené přesunula z poboček “cestovek” do prostředí internetu. 

Pandemie rozdělila potenciální “dovolenkáře” a cestovatele do několika táborů

  1. Jsou tu vášniví cestovatelé “hladoví” po zážitcích, kteří se již nemohli dočkat otevření hranic a chtějí si užívat život jako dříve. Ti vyrazí na letiště bez problému vlakem či autobusem a budou cestu brát jako dobrodružství.
  1. Skeptici, kteří dají před pobytem u moře přednost “českému rybníčku”, případně vlastní chalupě. Tito cestující mají strach z případných omezení při návratu z Čech a raději zahraniční dovolenou letos oželí a budou volit bezpečnější způsob letní rekreace.
  1. A nakonec jsou tu ti, kteří se na svojí každoroční dovolenou u moře vypraví, ale budou se snažit, co nejvíce omezit kontakt s ostatními cestujícími. Proto vyrazí na Ostravské letiště vlastním autem, budou se zajímat o možnosti bezpečného parkování, aby po návratu z dovolené mohli opět po vlastní ose do svých domovů. Právě tato skupina cestujících tráví nejvíce času vyhledáváním všech možností parkování v okolí letiště.

Kde je tedy nejlepší hledat stání pro váš vůz?

Nabídka parkování na letišti Ostrava je široká; od krátkodobých stání určených pro rychlé naložení a vyložení, až po možnost dlouhodobého parkování za výhodnější poplatek; přesto pro člověka neznalého, může skrývat mnohá úskalí. Největším oříškem bývá vybrat vyznat se nabídce služeb a následné kalkulaci ceny. Na první pohled lákavá nabídka ceny vzdálenějšího stání, může ukrývat různé poplatky a výsledná částka už nemusí být tak výhodná. Zkušenosti mnoha cestovatelů napovídají, že nejdráže vycházejí ta parkoviště, která jsou letišti nejblíže, či přímo u něj. Proto je dobré zajímat se i o alternativní parkoviště a o šíři služeb, které jsou zahrnuty v konečné ceně..

Rezervovat či nerezervovat, to je oč tu běží

Dalším úskalím při hledání vhodného parkoviště bývá omezené množství stání. Znáte to, vyberete si cenově dostupné, kamerově hlídané místo a když přijdete v den odletu, je parkoviště plné, pro vás to znamená hledání stání na poslední chvíli, časový pres a zbytečný stres před odletem, o vyšší ceně ani nemluvě. Proto je chytré provést rezervaci online a tím si pojistit vámi vybrané místečko z pohodlí domova. Díky tomu budete mít nejen jistotu nižší konečné ceny, ale v den odletu přijdete na letiště bez zbytečných nervů, pohodlně zaparkujete a po celou dobu dovolené se o váš vůz nebudete muset bát.

Podle čeho poznám, že jsem vybral správné místo k parkování?

V dnešní době je u každé firmy nebo obchodu na internetu možnost dohledat si recenze spokojenosti předchozích klientů a stejně tak to platí v případě parkovišť. Na těchto stránkách se dozvíte veškeré klady i zápory vámi vybraného stání, podle kterých se sami rozhodnete pro rezervaci nebo budete pokračovat v dalším hledání.

Pokud se i vy chystáte využít Ostravský vzdušný přístav jako bránu pro vaší dovolenou, přejeme vám šťastnou cestu.

Využíváte i vy možnosti rezervace parkování na letišti Ostrava online? Podle čeho se rozhodujete při výběru dovolené? 

Vojtěch Bartík